Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

JOHANS KRISTOFERSONS UZVAR SWECON WORLD RX OF SWEDEN

Zviedrs Johans Kristofersons Holjesas trasē izcīnīja savu piekto uzvaru līdz šim sešos notikušajos Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa posmos.

PSRX Volkswagen Sweden komandu pārstāvošais Kristofersons jau trešo posmu pēc kārtas izcīnīja maksimālo punktu skaitu, palielinot savu kopvērtējuma pārsvaru, PSRX komandai esot vadībā arī komandu ieskaitē.

Norvēģis Andreass Bakeruds turpināja savu 2012. gadā aizsākto pjedestālu sēriju Holjesas trasē, fināla pēdējā aplī apdzenot Team Peugeot Hansen pārstāvošo Timiju Hansenu un izcīnot otro vietu. Francūzis Džeroms Grosē-Žanins izcīnīja GC Kompetition komandas pirmo vietu labāko trijniekā, 51 600 skatītāju priekšā finišējot trešajā vietā.

„Šī atkal bija fantastiska sacensību nedēļas nogale. Es šeit uzvarēju pagājušajā gadā – uzvara Holjesas trasē ir kas ļoti īpašs. Trase ir lieliska un tā ir ļoti izaicinoša automašīnām, pilotiem un inženieriem. Ar katru braucienu kļuvu arvien pārliecinātāks par sevi un svētdienas noslēgumā jutos lieliski – tieši tas ir nepieciešams lai uzvarētu,” stāsta Kristofersons, kurš ar savu Volkswagen Polo R Supercar izcīnīja arī Monster Energy Supercharge balvu par ātrāko reakcijas laiku fināla startā. „Šī ir mana pirmā Supercharge balva kopš pagājušās sezonas Francijas posma, tā kā ir pagājis zināms laiciņš un esmu priecīgs to atkal izcīnīt. Trasē valdošā atmosfēra ir fantastiska, šodien šeit bija ārkārtīgi daudz skatītāju un lieliski laikapstākļi, tāpēc domāju cilvēki varēja izbaudīt šo pasākumu.”

EKS Audi Sport pārstāvošais Bakeruds ar Audi S1 finālu noslēdza otrais, kas arī Pasaules RX kopvērtējumā ļauj pakāpties uz otro vietu. „Esmu lepns par saviem rezultātiem šajā trasē pēdējos gados, taču vēl jo vairāk esmu priecīgs par darbu, kuru paveicām sacensību nedēļas nogales gaitā – vēlos pateikties vīriem, kuri man palīdzēja starp braucieniem un visai EKS Audi Sport komandai, lai es ar auto varētu pabraukt ātrāk,” saka Bakeruds. „Ir lieliski redzēt, ka ieguldītais darbs sāk atmaksāties un esmu ārkārtīgi priecīgs būt uz pjedestāla šajā posmā, tik daudzu skatītāju priekšā. Tagad nevaru sagaidīt Kanādas posmu, jo zinu, ka tā mums ir parocīga trase.”

GC Kompetition pilots Grosē-Žanins pēc kvalifikācijas atradās desmitajā vietā, un savu pusfinālu noslēdza trešajā vietā, ar Prodrive būvēto Renault Megane RS kvalificējoties finālam. Tur, francūzis izcīnīja trešo vietu, nodrošinot komandai pirmo vietu uz goda pjedestāla vien tās sestajās sacensībās.

„Esmu neizsakāmi priecīgs par to kā noslēgusies šī sacensību nedēļas nogale. Protams, es nekad nebūtu varējis iedomāties, ka savu pirmo pjedestālu izcīnīšu šādi, taču mēs spējām izmantot visas iespējas, kas mums šodien tika dotas,” priecīgs stāsta Grosē-Žanins. „Ir atmaksājies komandas un daudzu cilvēku smagais darbs. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka vien trīs mēnešus atpakaļ rallijkross bija kas pilnīgi svešs gan GCK, gan Prodrive. Tagad mums jāstrādā tālāk un jāturpina progresēt.”

Zviedrs Matiass Ekstroms finālā finišu sasniedza trešajā vietā, taču saņēma sodu par Team Peugeot Hansen braucēja Timija Hansena stumšanu un apdzīšanu pēdējā aplī, kuras rezultātā Hansens izstājās vien divus līkumus pirms finiša. Ekstroms finālā tika klasificēts sestajā vietā. Kevins Hansens izstājās fināla otrajā aplī.

Pirmajā pusfinālā ceturto vietu izcīnīja Sebastjēns Lēbs, apsteidzot Team STARD pilotu Jāni Baumani un GRX Taneco pārstāvošo Niklasu Gronholmu. Viņa komandas biedrs, Timurs Timerzjanovs, aizvadīja savu sezonas labāko posmu, taču, tāpat kā Niklass, zaudēja laiku ar pārsistu riepu un savu pusfinālu noslēdza ceturtajā vietā. Norvēģis Peters Solbergs, būdams sava pusfināla brauciena vadībā, izstājās tehnisku problēmu dēļ, bet Olsbergs MSE pārstāvošais Robins Larsons tika klasificēts sestajā vietā.

Jānis Baumanis: “Sacensības sākās ļoti labi. Izdevās apliecināt ļoti labu ātrumu arī sausā trasē, nevis tikai pa slapju segumu, kā tas bijis līdz šim. Jaunie uzlabojumi beidzot saregulēti tā, ka strādā ļoti labi. Līdz Top 6 gan pagaidām ir ļoti sarežģīti tikt. Dažreiz paliek sāpīgi ap sirsniņu, redzot, ka pie vienādiem ātrumiem līkumos, taisnēs rūpnīcas mašīnas pārliecinoši aiziet garām, bet darījām, ko varējām un savu uzdevumu esam paveikuši lieliski.”

World RX of Sweden rezultāti ŠEIT

Čempionāta kopvērtējums pēc sešiem no divpadsmit posmiem ŠEIT