Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS UZVAR SILVERSTONAS PIRMAJĀ POSMĀ

Zviedrs Johans Kristofersons palielināja savu kopvērtējuma pārsvaru Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, izcīnot uzvaru Cooper Tires World RX of Great Britain, kas Speedmachine Festival ietvaros notika Silverstonas trasē.

PSRX Volkswagen Sweden pārstāvis Kristofersons izcīnīja maksimāli iespējamos 30 punktus, uzvarot kvalifikācijā, savā pusfinālā un finālā. Otro vietu izcīnīja EKS Audi Sport pārstāvošais Andreass Bakeruds, bet Sebastjēns Lēbs pēc lēna starta finālā tomēr spēja izcīnīt trešo vietu.

Kristofersona uzvara un Petera Solberga labais sniegums kvalifikācijā (neraugoties uz to, ka norvēģis bija spiests izstāties savā pusfinālā), ir palīdzējis PSRX komandai palielināt savu pārsvaru arī Pasaules RX Komandu čempionātā.

“Fināla startā bija ārkārtīgi laba saķere, tāpēc biju spiests nedaudz paslidināt sajūgu. Neraugoties uz to, starts bija labs, un pēc tam vienkārši centos braukt cik vien ātri spēju. Andreass man bija cieši aizmugurē – pēc pusfināla viņš acīmredzami veica pareizas izmaiņas regulējumos un bija ļoti ātrs,” stāsta Kristofersons. “Šeit ir ļoti viegli kļūdīties tāpēc es centos braukt mierīgi un tad, pēdējos trīs apļos, parādīt savu labāko sniegumu, lai pēc džokera apļa veikšanas būtu pirmais. Tas arī izdevās!”

Bakeruds ar Audi S1 fināla pirmajos līkumos apsteidza savu EKS komandas biedru Ekstromu un finālu noslēdza otrajā vietā.

“Šī ir lieliska sajūta. Auto visu sezonu bijis ātrs, taču bija nepieciešams laiks, lai ar to aprastu,” saka Bakeruds. “Esmu ieguvis pārliecību pirms došanās uz Norvēģiju, Zviedriju un atlikušajām čempionāta trasēm, ar kurām esmu labi pazīstams. Speedmachine bija lielisks pasākums un domāju, ka fani to izbaudīja. Šonedēļ trasē satikām daudz jaunus cilvēkus, kuriem es uzdevu daudz jautājumus un ir skaidrs ka viņiem ļoti patīk rallijkross.”

Beļģijas posma uzvarētājam Lēbam Silverstonā sasniegtā vieta labāko trijniekā bija ceturtais pjedestāls pēc kārtas, francūzim finālā apsteidzot Ekstromu. “Domāju ka ļoti labi aizvadīju finālu, neraugoties uz neveiksmīgo startu. Pirmā līkuma ieejā biju sestais un man bija jāmeklē veidi kā apsteigt pārējos konkurentus. Džokera apli veicu pareizajā brīdī un braucu cik vien ātri spēju,” stāsta Lēbs. “Kad Matiass veica džokera apli un es nonācu aiz viņa, es pirmos dažus līkumus varēju atrasties trases iekšmalā, aizvadot labu cīņu. Esmu ļoti priecīgs. Čempionāts šogad ir aizraujošs, tajā ir trīs ražotāju komandas, seši piloti cīnās un nav zināms kurš uzvarēs – tas ir ļoti interesanti un es izbaudu šo cīņu.”

Ekstroms saņēma Monster Energy Supercharge balvu par ātrāko reakcijas laiku finālā un sacensības noslēdza ceturtajā vietā, priekšā GRX Taneco pārstāvim Niklasam Gronholmam un Team Peugeot Total braucējam Kevinam Hansenam, kurš pēdējā aplī dēļ tehniskas problēmas bija spiests samazināt ātrumu.

Norvēģis Tomijs Rustads, ar Marklund-HTB Racing sagatavotu Volkswagen Polo izcīnīja ceturto vietu pirmajā pusfināla braucienā, bet GC Kompetition pārstāvošais Džeroms Grosē-Žanins bija ceturtais otrajā pusfinālā.

Olsbergs MSE pārstāvis Kevins Eriksons, Team Peugeot Total braucējs Timijs Hansens un Timurs Timerzjanovs no GRX arī iekļuva pusfinālā, taču nespēja kvalificēties finālam. Vietējiem braucējiem Endrjū Džordanam un Markam Higinsam bija sarežģīta sacensību nedēļas nogale, posmu noslēdzot, attiecīgi, sešpadsmitajā un divdesmitajā vietā.

Visi World RX of Great Britain rezultāti ir pieejami ŠEIT