Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS UZVAR SNIEGOTĀ PORTUGĀLES RX FINĀLĀ

Johans Kristofersons, demonstrējot pārliecinošu sniegumu sarežģītos laikapstākļos Montalegrē, izcīnīja uzvaru otrajā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā pēc kārtas.

Pasaules RX Portugāles posma finālistiem stājoties uz starta trasē sniga sniegs, taču Kristofersons, startējot no pirmās rindas, izvirzījās vadībā jau pirmajā līkumā un, atlikušajā braucienā izmantojot priekšrocības, ko dod braukšana vienatnē, spēja veikt vairākus ātrus apļus pēc kārtas.

Ar to bija pietiekami, lai viņš saglabātu vadību arī pēc Džokera apļa veikšanas piektajā aplī, izcīnot savu vienpadsmito uzvaru Pasaules RX un devīto pēdējos vienpadsmit posmos.

Kārtējais stabilais sniegums pagājušā gada čempiona izpildījumā, neraugoties uz ļoti mainīgajiem laikapstākļiem dienas gaitā, Kristofersonam savu kopvērtējuma pārsvaru pār Andreasu Bakerudu ļāvis palielināt līdz deviņiem punktiem.

Sebastjēns Lēbs un Peters Solbergs kāpa uz diviem zemākajiem goda pjedestāla pakāpieniem, abu braucēju vadītajiem spēkratiem saskaroties, brauciena sākumā veiktā Džokera apļa laikā. Lēbam šajā cīņā izdevās apsteigt VW komandā braucošo Solbergu, un francūzis darīja visu lai pietuvotos Kristofersonam, taču ar to šoreiz nebija pietiekami lai varētu cīnīties par uzvaru.

Otrais pjedestāls pēc kārtas Team Peugeot Total pilotam ir ļāvis pacelties uz ceturto vietu čempionāta kopvērtējumā.

Kvalifikācijā uzvarējušajam Bakerudam nācās samierināties ar ceturto vietu, esot vienīgajam EKS Audi Sport pārstāvim finālā, tieši priekšā Gērleinam Šišerī, kurš GC Kompetition komandai nodrošināja pirmo finālu pēc fantastiska snieguma savā pusfināla braucienā.

Timijs Hansens, kurš finālā startēja no pirmās rindas, izstājās no cīņas par pjedestālu kad, būdams otrajā vietā, trases pēdējā līkumā aizķēra iekšmalā esošo barjeru un sagriezās.

Sacensību pusfinālā no cīņas par uzvaru izstājās pagājušā gada Portugāles posma uzvarētājs Matiass Ekstroms, kurš pēc kontakta pirmajā līkumā savu pusfināla braucienu noslēdza ceturtajā vietā, aiz Kristofersona, Bakeruda un Šišerī, finišējot tieši priekšā Barselonas finālā startējušajam GRX Taneco Hyundai pārstāvim Niklasam Gronholmam.

Atskats uz pusfināliem pieejams ŠEIT

World RX of Portugal rezultāti un čempionāta kopvērtējums atrodams ŠEIT