Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

VASĪLIJS GRJAZINS ATGRIEŽAS RX2 KLASĒ

Vasīlijs Grjazins saka, ka kļuvis par spēcīgāku un daudzpusīgāku braucēju pirms savas otrās sezonas Cooper Tires RX2 International Series, pagājušajos 12 mēnešos iekrājot vērtīgu pieredzi.

Grjazins no rallija uz rallijkrosu pārnāca 2016. gada beigās, un savā pirmajā sezonā ar katru posmu arvien vairāk tuvojās līderiem.

Krievijas pārstāvis sevi kā nopietnu konkurentu pieteica jau uzreiz, Metē posmā RX2 ieskaitē pēc kvalifikācijas braucieniem ieņemot trešo vietu. Sezonā kopumā viņš pusfinālu sasniedza sešos no septiņiem posmiem.

Lai gan pirmoreiz finālā izdevās iekļūt vien Kanādas posmā augustā, šis posms kalpoja par pagrieziena punktu sezonā. Izcīnot ceturto vietu Kanādā, trešo Francijā un ceturto Dienvidāfrikā, Grjazins sezonu noslēdza septītajā vietā 26 dalībnieku konkurencē, vien četrus punktus aiz piektās vietas.

24 gadus vecais Sports Racing Technologies (SRT) pilots šogad startēja RallyX on Ice seriālā, kur viņa ātrums ne vienmēr atspoguļojās rezultātu tabulā. Tagad, visa viņa uzmanība ir pievērsta RX2, kur viņš centīsies spert nākamo soli uz priekšu.

„Atgriešanās RX2 klasē 2018. gadā bija vispareizākā izvēle,” stāsta Grjazins. „Kad pagājušajā gadā izmēģināju šo seriālu, es biju pilnīgs iesācējs rallijkrosā un, pēc pārnākšanas no rallija, man pagāja kāds brīdis līdz izpratu šī sporta veida nianses.”

„Mēs smagi strādājām un arvien progresējām, kā rezultātā sezonas beigās jau cīnījāmies ar līderiem – iekļūšana labāko trijniekā Francijā bija lielisks sasniegums.”

„Arī šī gada RallyX on Ice turpinājām demonstrēt labu sniegumu, lai arī, dažādu iemeslu dēļ, tur neizdevās sasniegt tik labus rezultātus kā būtu gribējies. Jebkurā gadījumā, tā bija vērtīga pieredze un uz Metē varēšu doties kā spēcīgāks un daudzpusīgāks braucējs nekā biju pirms 12 mēnešiem – būšu gatavs cīnīties par augstākajām vietām jau no pirmajiem braucieniem!”

2018. gada Cooper Tires RX2 International Series sastāvēs no septiņiem posmiem trīs kontinentos, kalpojot kā atbalsta sacensības Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionātam. RX2 posmi notiks Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Kanādā, Francijā un Dienvidāfrikas Republikā.